Polityka prywatności
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem
danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”),
informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Dbamy o Twoją prywatność. Twoje dane są u nas bezpieczne.
Informacje o możliwości zmiany ustawień cookies »
Zgadzam się, zamknij X
motoryzacja automotive auta motory samoloty statki

Motoryzacja

Realistyczne wizualizacje 3D. Wizualizacje 3D– sposób przedstawiania projektu architektonicznego, produktu itp. poprzez wykorzystanie grafiki trójwymiarowej w celu ukazania wizji skończonego projektu.

Proces składa się z następujących etapów:
Modelowanie – tworzenie obiektów trójwymiarowych (najczęściej wykorzystując rysunki 2D z takich programów jak AutoCad lub Microstation). Tworzenie i nałożenie materiałów – obecnie programy pozwalają na symulowanie takich efektów jak refrakcja, efekty kaustyczne czy SSS (Sub Surface Scattering), oraz materiałów takich jak wosk, skora ludzka bądź owoce np. winogrona, ustawienie oświetlenia rendering – proces w którym komputer oblicza odbicia światła od obiektów znajdujących się w scenie. Dzisiejsze programy komputerowe pozwalają na dokładną symulacje odbić światła w zależności od wykorzystanych materiałów poprzez proces obliczeniowy zwany globalną iluminacją.